Good guys go to heaven – Bad guys go to Pattaya

Son hazırlıklar. Rotamız: PATTAYA!

Başkent Bangkok’un 160km güney doğusunda bulunan Tayland’ın 2. büyük kentidir. Yönetim olarak Chon Buri vilayetine bağlıdır. Adına şarkılar yapılan Pattaya’nın kelime anlamı Muson Rüzgarı’dır.. Pattaya ilinin kendi havaalanı bulunmasına rağmen genel olarak Bangkok’da yer alan Tayland’ın en büyük havalimanı Suvarnabhumi Havaalanın’dan yolcu alır. Bangkok’daki uluslararası uçuşların yapıldığı Suvarnabhumi havaalanı mimarisi ve zengin Duty Free’si ile size bir çok alternatif sunmaktadir. Arrivial katından tutacağınız taksilerle 2000b gibi bir ücrete Pattaya’daki otelinize gidebilirsiniz. 2 veya daha fazla kişiyle birlikteyseniz taxi tavsiye edilir. Ancak benim gibi tek başınaysanız En alt kattan kalkan Bell Travel ile direk Pattaya’ya gidebilirsiniz. Ücreti 200b ve online ödeme yapmanız gerekmektedir. Uçuşunuzun uzaması veya rötar olması durumunda görevliyi bulun ve varış saatinize göre size otobüs ayarlayacaktır. Klimalı otobüsleri ve expres yol deneyemiyle taxiyle gittiğiniz sürede Pattaya’da olacaksınız. Pattaya’da kendi toplama yeri olan Bell Travel; yolcularını Pattaya Otogar’dan midibus denilen küçük minibüslerle otellerinin önüne kadar bırakmaktadır. Kesinlikle taksi için 2000B ödemeye değmez. Bell Travel’dan başka shuttle hizmeti veren firmalar da var ancak otobüsleri yol boyunca bir çok yere uğruyor ve konforlu değil ancak bu firmalarda online ödeme zorunlu değil, elden bilet alıp gidebilirsiniz. Suvarnabhumi Havaalanı en alt katta bütün firmaları bulabilirsiniz. Yapmanız gereken valizinizi aldıktan sonra yürüyen merdiven ile en alt kata inmek olacaktır. Bell Travel için tıklayın. Havaalanından Pattaya, Pattaya’dan Havaalanı ve Pattaya’dan Bangkok’a uygun fiyatlarla gidebilirsiniz..

Üzülerek belirtmem gerekir ki ilk kez 2014 yılında gittiğim Tayland artık Türkler için uygun bir yer değil. Yaptığınız her harcamanın Baht dolayısıyla Dolar üzerinden etkisi olacaktır. 2014 yılında 1$ = 2Tl iken şuan 1$=8.50Tl. Her şey 4 katından daha pahalı haldedir. Üzülmeyin hala Tayland’a gitmek ve eğlenmek hayal değil ancak mutlaka kemer sıkmamız ve paramızı saçmamamız gerekecek. Bunun için en önemli harcama Uçak Bileti yukarıda değinmiştik uygun bir bilet aldığımızda bence işin %50’sini bitirdik demektir.

Ülkemiz para birimi TL’nin Dolar karşısında her geçen gün değer kaybetmesi ciddi anlamda Türk gezginleri etkilemiştir. Bu site üzerinden Tayland gezinizin maliyetini en düşük seviyeye getirebilirsiniz. Siteyi kurmakta ve içerik üretmekteki en büyük amacım 9 kere gittiğim Tayland’ın bilinmeyenlerini anlatmak, seyahat etmek isteyen kişilere yol göstermek ve harcamalarını en aza indirmektedir. Bu site üzerinden alacağınız tavsiyeler, kulaktan dolma bilgiler değildir ve internet ortamında az rastlanır cinstendir. Covid-19 salgını nedeniyle karantinasız yolcu kabul etmeyen Tayland Krallığı bu kararından vazgeçer mi bilinmez ama bizim gibi o topraklara ayak basmış, havasını tatmış Tayland Severler beklemekten vazgeçmeyecektir. Pattaya’da tatil için en önemli aşama Uçak bileti almaktır. Bir çok Havayolları firması ile uçabilirsiniz. Türkiye çıkışlı uçuşlarda direk uçuş gerçekleştiren tek firma Türk Hava Yolları’dır. Qatar, Emirates, Royal Jordanian, Etihad, Mahan ,Ukraine Airlines ve bir çok firma aktarmalı seçenek sunmaktadır. En uygun fiyata uçak bileti sorgulamak ve almak için tıklayın. Ayrıca biletinizi Kredi kartına taksit ile vade farkı olmadan almak için tıklayın..Uçak bileti konusunda en önemli husus çift yön olarak alınması gerektiğidir.

Aktarmalı uçmak isterseniz Qatar ve Emirates öncelik sıranızda olsun. Tayland uçuşlarını gerçekleştiren uçakları çok yeni ve rahat. Sizlere rahatlıkla tavsiye edebilirim. Kendi web sitelerinden indirimleri takip edin.

Ülkeye giriş yaparken pasaportunuzu damgalayacak polisin dönüş biletinizi görmek istemesi kuvvetle muhtemeldir. Mutlaka dönüş biletinizi veya Tayland üzerinden başka bir ülkeye geçeceksiniz bu uçuşun biletinin çıktısını yanınıza alın.